Cum sa am erectia mai puternica?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Georgica001 cu 12 ani in urma.

Am si eu o problema cu erectia.nu imi pot mentine penisul erect la inceputul actului sexual.cand incerc sa l introduc in vagin acesta se moleseste.ce mi recomandati?exista anumite exercitii sau medicamente care sa aiba efect pe termen indelungat? am citit pe internet ca daca iti intaresti penisul(aflat in erectie) si l relaxezi,de aproape 100 de ori pe zi acest lucru ajuta la formarea unei erectii puternice.este adevarat? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (6)

Nightstranger

acum 12 ani

Salut,
Sunt mai multe motive pentru care se intampla asta. Dintre cele psihice ar putea fi faptul ca te uiti prea mult la filme porno sau fata te supraexcita. Poti incerca mai multe metode, nu doar asta, ci si incordarea sfincterelor cat mai des, controlul si mentinerea erectiei cat mai indelungat cand esti singur, iar ca ultima metoda ar fi sa incerci sa o faci in grup - e foarte stimulativ, si unii dintre amicii mei au revenit la normal cu asta - pentru ca exista in subconstient ceva care actioneaza ca la concurenta! Revino cu amanunte.

Georgica001

acum 12 ani

intr-adevar probabil ca uitatul prea des la filmele porno este una dintre cauze.le am lasat deoparte de cateva saptamani si sper sa scap de aceasta problema.Masturbarea poate fi o cauza? deoarece de cateva luni n am mai incercat sa fac sex cu prietena tocmai de teama sa nu esuez iar insa ne masturbam reciproc cam de 2 3 ori pe saptamana. Mentionez k am incercat sa fac exercitiile despre care am citit mai sus insa nu reusesc sa intaresc penisul de 100 de ori deoarece dupa primele 15 20 de intariri acesta incepe sa iasa din erectie... Multumesc pentru raspuns.

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Faceti un consult la sexolog si vedeti ce puteti afla. Sanatate!

EXPANZITE

acum 12 ani

Suntem alaturi de produsul nostru şi vă garantam satisfacţie totală.

http://www.crestere-penis.ro/

Tratati-va cu cel mai bun si increzator supliment disponibil pe piata si aflati cum mii de barbati si-au recapatat increderea, vitalitatea, rezistenta si performanta sexuala, cu Expanzite.

Ionut Doicaru

acum 10 ani

Pentru imbunatatirea performantelor sexuale eu folosesc un supliment pe baza de plante ce se cheama Vigrax. Produsul e facut in intregime din plante si pe toata durata tratamentului nu am simtit vreun efect advers (cel putin pana acum). Mai am aproape 3 saptamani din cura de 2 luni, dar per ansamblu sunt multumit de rezultate.
Produsul l-am cumparat de pe un site cu produse naturiste unde erau mai multe suplimente pentru imbunatatirea performantelor sexuale!

Pamfile

acum 9 ani

Pentru imbunatatirea erectiilor eu folosesc de ceva vreme un produs ce se numeste Vigrax. Acest produs este facut in intregime din plante si pana acum vad ca se observa ceva modificari in bine. Produsul actioneaza destul de rapid si se pare ca imi este de folos nu doar la imbunatatirea erectiilor, dar si la cresterea performantelor sexuale. Rezistenta in timpul actului sexual e mai mare, intensitatea erectiilor e mai mare si orgasmele mai intense. Suplimentele pe baza de plante reprezinta o alternativa foarte buna la medicamentele ce au in componenta ingredienti de natura chimica, din cauza faptului ca nu provoaca efecte adverse si nu creeaza nici dependenta!