Cum să scap în așa caz de disfuncție la testicule?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Ion cu 2 ani in urma.

Am observat niște conducte groase îngrămădite în scrot la spatele testiculului stâng și testiculul drept coboară mai jos ca stângul deja. Și o absorbire, uscăciune a pielii scrotului de sub penis. Când mă ating scrotul nu dă nici un semn de sensibilitate. De două luni testiculele și penisul nu dau simț erectil. La examenul ecografic vezica urinară contur intern regulat, prostata cu capsula îngroșată, vezicule seminale omogene, manevra Valsalva pozitivă și varicocel grad I pe stânga.
Obișnuiam să am erecție periodic și să ejaculez de câteva ori pe săptămână. Contacte sexuale nu am avut însă orgasmuri regulate obișnuiam să am săptămânal.
A început totul după băi fierbinți, în special după ce testiculul drept m-a durut în stare de erecție înainte de ejaculare. Ajutați-mă vă rog.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/tulburari-ale-sistemului-reproducator-la-barbat-afectiuni-testiculare_626