Conteaza marimea?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de mihail84 cu 14 ani in urma.

Am deja 25 de ani si sunt virgin, iar la capitolul marime penis nu stau tocmai bine, undeva la 13cm in erectie. Ceia ce ma nelinisteste este daca pot avea o viata sexuala normala, in aceste conditii? Mentionez ca aceasta situatie imi creaza si o stare de timiditate in relatiile cu persoanele de sex opus.

Raspunsuri (4)

Psihoterapeut Adina Demian

acum 14 ani

Buna seara draga Mihail 84,

Imi pare rau sa aud ca experimentezi stari de timiditate in relatie cu persoanele de sex opus! Cred ca este uneori destul de neplacut sa ai aceste stari!
Bineinteles ca poti avea o viata sexuala normala, ac***a marimea penisului de 13 cm in erectie. Faprul ca " MArimea conteaza" este un mit, nu este o realitate, tocmai de asta te invit sa citesti articolul: http://www.psihosolutii.ro/content/index.php/psihoterapie-individuala/39-mituri-sexuale
Pentru a scpa de timiditate si de grijile cu privire la marimea penisului tau, dobandind o mai mare incredere in sine, siguranta de sine in relatie cu sexul, opus, iti recomand sa apelexi cu incredere la ajutorul unui psiholog, pentru cateva sedinte de consileire psihologica.
Daca nu esti din Bucuresti, prin intermediul cabinetului nostru, poti beneficia de sedintele de consiliere psihologic a online. Ptr detalii, citeste articolul: http://www.psihosolutii.ro/content/index.php/psihoterapie-individuala/7-psihoterapie-online.
Iti sugerezi sa incepi aceste sedinte de consiliere psihologic acat de repede poti, pentru ca sa scapi de aceste dificultati!

O seara frumoasa!
Mult succes!

sasu

acum 14 ani

x

Psihosexolog clinician

acum 14 ani

Mihai, nu este nevoie sa te duci la un psiholog, si nici sa iti "maresti" penisul. Ci mai degraba sa faci sex foarte mult (pentru o desensibilizare a rusinii de un "penis mic") si sa treci la "fapte mari" ca sa compensezi un penis mic.

eu

acum 11 ani

Tinere virgin. Inteleg ca nu esti timid decat cu persoanele de sexopus. Inseamna ca esti gay. Happy?