Cialis poate afecta potenta?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Mandarina cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

este posibil ca medicamentul Cialis sa afecteze potenta sau posibilitatea mentinerii unei erectii de mai lunga durata dupa folosirea medicamentului o singura data?

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Cialis contine Tadalafil, un inhibitor de fosfodiesteraza , indicat in tratamentul disfunctiei erectile (impotenta), si face parte din aceeasi clasa cu sildenafil (viagra) si vardenafil (levitra).se va utiliza la indicatia medicului , in dozele recomandate; acesta isi va mentine efectul pana la 36 de ore.

Mandarina

acum 12 ani

Dar nu exista posibilitatea de a crea dependenta nu? ( asta voiam sa intreb prin mesajul anterior). Adica odata folosit sa fiu nevoit sa-l folosesc in continuare, deoarece nu voi mai putea mentine o erectie in mod normal.

Multumesc anticipat.