ce trebuie sa fac?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de GAbitzzu1 cu 11 ani in urma.

Am o problema cu erectia,,.totul merge bine la primul act sexual,erectia este puternica,in schimb dupa ce termin, la al doilea act sexual am greu erectie,deobicei imi trebuie o pauza de cca 5 min in care trebuie sa ma sarut si sa ma ating cu partenera,daca nu fac cum trebuie este posibil sa am ercetie dar in timp ce o penetrez dispare,,totusi sunt momente in care tine,,dar in general este ca nu am erectie imediata si asta ma refer la 30 secunde distanta fata de ejaculare.Problema devine mai accentuata in momentul cand partenera nu are orgasm la primul numar al meu,ea dorind sa continui si vrea imediat,,numai ca mie imi trebuie o pauza de cca5 min in care trebuie sa o sarut si sa o simt astfel numai iar din moment ce numai are rabdare nu se mai intampla sa am al doilkea acvt sexual,totul este bine numai cand o pot face sa aiba orgasm la primul numar sexual al meu,,,Ce pot face sa am erectie imediat dupa ce ejaculez?

Raspunsuri (1)

DrR

acum 10 ani

Degeaba partenerea ta vrea "non-stop". Dupa ejaculare, organismul incepe ca intr-o fabrica sa refaca lichidul seminal pierdut; de-asta te si simti obosit si iti pierzi din putere. E absolut normal sa ai nevoie de o pauza nu de 5 minute, ci de macar 15.