ce sa mai fac?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Georgica001 cu 12 ani in urma.

am o problema cu erectia. la inceputul actului sexual penisul mi se inmoaie. am luat Maraton forte,in timpul preludiului am avut o erectie foarte puternica iar cand am incercat sa penetrez penisul a inceput sa se inmoaie insa am reusit sa l introduc actul ac***a loc.problema a fost insa alta:mi am dat drumul foarte greu.si asta dupa ce am fost masturbat,ea ajungand la orgasm inaintea cu mult inaintea mea. Ce sa fac? nu vreau sa apelez mereu la aceste pastile pentru un act sexual.am comandat 3 cutii in speranta ca acestea ma vor ajuta acum la inceputul vietii sexuale si apoi sa mi castig increderea sa mi pot mentine erectia fara pastile.am gandit bine? exista unele solutii concrete care le pot face singur pe plan psihologic ca sa scap de temerile astea? VA Multumesc!

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Da, poti sa mergi la un psiholog. Mi se pare o p***ae sa apelezi la pastile la varsta asta. Cand te masturbezi nu-i asa ca nu ai probleme? Vrei sa ai dupa aceste pastile? Ceea ce ai se numeste anxietate de performanta si apare din cand in cand la toti barbatii. Dar nu e o idee sa folosesti pastile, deloc. Mai degraba incearca sa te detasezi si lasa-te in mainile partenerei. Nu ai nimic fizic!!!! Gandeste pozitiv si o sa fie bine!

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Buna,
As avea nevoie de mai multe detalii: Afirmi ca ai o problema cu erectia. De cat timp dateaza asta? Problemele legate de ejacularea intarziata cand au aparut? Exista vreo legatura intre ejac intarz si faptul ca iei acele pastile? Cum a fost viata ta sexuala cu alte partenere? Si nu in ultimul rand ce varsta ai...

Georgica001

acum 12 ani

d abia mi am inceput viata sexuala.adica acesta a fost primul contact sexual reusit.am mai avut unele incercari cu aceiasi partenera si inainte insa nu am putut sa mi mentin erectia indeajuns pentru penetrare.nu cred ca exista legatura neeaparat intre pastile si ejaculare,.obisnuim sa ne masturbam reciproc iar la mine dureaza foarte mult pana sa ejaculez undeva la 30 40 minute(mi s intampla uneori sa nu ejaculez). intr adevar cand ma masturbez eu nu am probleme nici de erectie nici de ejaculare in sensul ca dupa 10 15minute maxim ejaculez. Desi am citit pe internet unele metode cum sa iti intaresti muschiul penisului si scria undeva ca sa incerc sa mentin tare penisul timp de 10 20 secunde.eu nu reusesc acest lucru,adica eu il intaresc insa dupa cateva secunde are tendinta de a se inp***a. mentionez ca am 20 de ani.

Georgica001

acum 12 ani

d abia mi am inceput viata sexuala.adica acesta a fost primul contact sexual reusit.am mai avut unele incercari cu aceiasi partenera si inainte insa nu am putut sa mi mentin erectia indeajuns pentru penetrare.nu cred ca exista legatura neeaparat intre pastile si ejaculare,.obisnuim sa ne masturbam reciproc iar la mine dureaza foarte mult pana sa ejaculez undeva la 30 40 minute(mi s intampla uneori sa nu ejaculez). intr adevar cand ma masturbez eu nu am probleme nici de erectie nici de ejaculare in sensul ca dupa 10 15minute maxim ejaculez. Desi am citit pe internet unele metode cum sa iti intaresti muschiul penisului si scria undeva ca sa incerc sa mentin tare penisul timp de 10 20 secunde.eu nu reusesc acest lucru,adica eu il intaresc insa dupa cateva secunde are tendinta de a se inp***a. mentionez ca am 20 de ani.

pleomax

acum 10 ani

Pune-ti pistolul la tampla si impusca-te !