Ce imi recomandați pentru tratarea ejacularii precoce?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de MembruMobileApprentaalexandru cu 6 ani in urma.

Am 22 de ani si sufăr de ejaculare precoce,ce tratament imi recomandați pentru tratarea acesteia?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/ejacularea-precoce_685

psih.Bogdan Pîrtoacă

acum 6 ani

Apoi, dacă nu sunt identificate cauze medicale, vă recomand psihoterapia cognitiv-comportamentală, care a arătat rezultate foarte bune în legătură cu disfuncțiile sexuale.