ce afrodisiac sa i-au?

Disfunctii sexuale masculine

Postata de valeriu1729772 cu 12 ani in urma.

am 53 ani,am avut o viata sexuala intensa,de citeva luni am probleme cu eectia;am hpertensiune si diabet;ce pot lua ca adjuvant; am sotia mai tinara cu 5 ani si inca atragatoare?

Raspunsuri (7)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Va recomand ca mai intai sa mergeti la un medic urolog pentru un control si eventual si la un cardiolog. In functie de analize va vor recomanda ce se potriveste cu afectiunile dvs. Pastilele care ajuta in problemele erectile pot avea efecte negative asupra inimii, asadar nu e chiar o joaca in a le lua.

valeriu1729772

acum 12 ani

Va multumesc mult,o zi buna!

Dr. Victor Taran

acum 12 ani

Este important sa tineti Diabetul si HTAsub control. Problemele erectile pot fi cauzate si de Diabet deoarece acesta afecteaza in primul rand microcirculatia periferica. Si un control urologic este util la 53 de ani.
Oxigen ozonoterapia prin Autohemoterapie si insuflatii rectale va poate ajuta in tratamentul tuturor problemelor mentionate de dv. Daca este vorba de un Diabet tip II poate fi administrat si un tratament apifitoterapic.
Dr.Victor Taran
[email protected]

valeriu1729772

acum 12 ani

Buna ziua si mii de multumiri pt raspuns;am diabet tip 2,urmez cu siofor 1 pastila /zi si fitodiab seara,in general il tin sub control.

silvia

acum 12 ani

am 39 ani si sotul 66 ,are probleme cardiace ,el ia extract din seminte de frasin 50 picaturi dupa masa de seara este un produs natural si functioneaza perfect.

valeriu1729772

acum 12 ani

Buna,Silvia,multumesc pt raspuns ,te- as mai intreba ceva,daca imi permiti,cu scuzele de rigoare pt deranj: cind se i-au picaturile respective si cu cit timp inaintea actului sexual? multumesc si o zi buna!

Viorel

acum un an

Ce-ar fi sa lucrezi si putin la gramatica? IAU (ca in "ce sa iau?") se scrie intr-un cuvint. Iar semnul tau de intrebare e pus aiurea si lipseste atunci cind trebuia folosit. Asta e un indiciu ca textul tau a fost scris in masina, la culoarea rosie a unui semafor sau in inghesuiala unui autobuz.
Lasind la o parte gramatica precara, nu-mi pot imagina cum cuiva cu diabet si hipertensiune ii arde de afrodisiace! Evalueaza-ti situatia (te poti uita-n oglinda, daca asta te ajuta) si revino-ti cu picioarele pe pamint daca nu vrei in curind sa ajungi cu ele in copirseu, loc unde... adio erectii!