Buna Ziua!

Disfunctii sexuale masculine

Postata de IonIonAurelian cu 10 ani in urma.

Buna Ziua!

Deci am 19 ani si in jur de 1.68-1.70 m inaltime. Am si eu cateva probleme/intrebari si as dori sa ma ajutati:

In primul rand sa incep cu cea mai importanta. Ejaculez prea rapid. Cand ma masturbez nu dureaza 2 minute si ma scap. Nu mai spun ca in actul sexual mi s-a intamplat chiar dupa preludiu si toate alea, cum am pus mana in vaginul ei sa ma scap, ceea ce nu mi se pare normal (dar atunci nu o mai facusem de 6 luni si nici nu m-am mai masturbat de vreo 2 saptamani. Iar cand lucrurile merg bine ma tine undeva la maxim 5-7 minute, sau poate nici atat. Tin sa precizez ca doar o data cand am fost foarte foarte beat am dus in jur de 20 de minute pana o intervenit ceva si nici nu am mai ejaculat. Deci, as dori sa stiu ce sa fac ca sa pot sa ma tin mai mult.

O alta intrebare ar fi, daca nu stiti un remediu natural, care sa creasca hormonii de crestere atat in inaltimea mea cat si lungimea penisului? (in stare normala e de 8-10 cm, in ejaculare de 15-16 cm)

Va multumesc pentru timpul acordat! O zi buna sa aveti!

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 10 ani

Buna ziua,
Aurelian, manifestările de care ai amintit se întalnesc frecvent și , în anumite situații, ar putea reprezenta ceea ce numim ejaculare precoce . Cauzele pot fi diverse. Printre acestea putem întâlni abstinența sexuală îndelungată , cauze de natura psihică , cum ar fi stresul, anxietatea, impulsivitatea, rezistenta scazută la frustrare , capacitate redusă de autocontrol, etc.
Asupra factorilor psihici poți lucra eficient sub îndrumarea unui psiholog . Poți învăța și exersa tehnici de relaxare și autocontrol prin care să faci față mai bine stresului , să-ți reduci anxietatea și să ai un mai bun autocontrol asupra impulsurilor.
Pentrui multe informatii,te rog sa-mi scrii, sau poti citi si aici: http://www.psihoutil.ro/consilierea-cuplului/sexualitate/

Toate cele bune!

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
Telefon: 0764.443.184
E-mail: [email protected]
Website: www.psihoutil.ro

razvan_rrr

acum 10 ani

Iti recomand un supliment din plante care o sa te ajute din toate punctele de vedere. Il gasesti pe site-ul c***a.info