buna ziua

Disfunctii sexuale masculine

Postata de kawamura cu 13 ani in urma.

Logodnicul meu are o problema cu erectia,o pierde.Pana acum vreo doua saptamani totul era normal,dar incepem sa ne facem probleme pentru ca se repeta.Totul decurge foarte bine si normal si brusc se termina totul.De doua saptamani am inceput sa luam niste vitamine pe baza de minerale si zinc...credeti ca ar putea fi si ele de vina...va multumesc

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Daca erectia exista si o pierde, este probabil ceva pe fond psihic. Cel mai probabil s-a intamplat o data, s-a speriat si s-a creat un blocaj. Cu tact si rabdare, tu esti cea care trebuie sa il faca sa treaca peste. NU ai voie TU sa incepi sa iti faci probleme de fata cu el, pentru ca il distrugi. Te comporti normal, ca si cum nu ar fi nimic grav si faci ce stii tu ca sa ii distragi atentia si data viitoare sa nu se gandeasca "daca se intampla din nou". Caci cel mai probabil aceasta anxietate de performanta ii creeaza toate problemele. Nu am inteles de ce luati (amandoi?) acele vitamine. Daca nu au fost prescrise de medic, nu le vad rostul (mai ales ca nu e un complex de vitamine). Mai bine spune-i sa intrerupa si eventual incearca sa ii sugerezi ca de la acele vitamine avea probleme, chiar daca nu e adevarat. S-ar putea ca acest lucru sa ii indeparteze teama si blocajul. Daca nu, atunci ti-am zis, cu rabdare ca va functiona.
Daca are cumva probleme de erectie in general (de ex nu mai are erectii matinale, pierde erectia si in timpul masturbarii sau vizionarii unui film porno) e cazul sa il vada un medic urolog. Daca fizic nu e nimic in neregula si vezi ca trece vremea si nu reuseste sa depaseasca blocajul, un psiholog ar fi indicat. Dar eu sper sa se rezolve cu ajutorul tau fara alte probleme.

kawamura

acum 13 ani

Vitaminele le luam pt ca stam intr-o zona foarte umeda si anul trecut am avut probleme cu oasele si la farmacie ni s-a spus ca mineralele si zincul sunt foarte bune pentru problema noastra.Sper ca nu am facut o greseala.
Multumesc pentru raspuns,sper sa il ajut eu si sa nu fie cazul sa apelam la psiholog sau urolog.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

marius

acum 13 ani

Si asa te intoxici cu remedii homeopate! Tu ai vazut ca baiatul nu este impotent da?

Mirela

acum 13 ani

Marius,se vede ca nu stii nimic despre homeopatie,cu aceste remedii nu ai cum sa te intoxici.Eu folosesc doar homeopatia de 15 ani si intotdeauna a dat rezultate extraordinare,totul este sa gasesti remediul potrivit!
Iar referitor la selenium la sotul meu a functionat perfect!
Multa sanatate tuturor