Aparat extensie penis

Disfunctii sexuale masculine

Postata de dacuvalahu69 cu 10 ani in urma.

Am gasite pe interent un aparat care tine in extensie penisul, se numaeste Phallosan, detalii aici http://www.phallosanforte.ro/ . Prezentarea este frumoasa si fara cusur, promite marea cu sarea, eu unul ma indoiesc ca ar ajuta la marirea in lunigime si grosime a penisului. Principiul de functionare este simplu, se creeare unui vacum la nivelul glandului si cu ajutorul unei centuri se creeaza o intindere controlata a penisului. Acest gen de intindere mi-a atras atentia, pentru ca eu cred ca este benefic acest gen de stretching, atunci cand din cauza stresului si poate circulatiei proaste la nivelul partii inferioare a corpului, penisul are tendinta de a se strange. Acum ma intreb cat de sanatos este sa porti un astfel de aparat 4,6 sau 8 ore pe zi ? Din punct de vedere somatic, functional.

Raspunsuri (2)

Ionut

acum 9 ani

Am auzit si eu de acest dispozitiv...eu cred ca functioneaza..atata timp cat este creat de germania..si actorii porno il folosesc..o sa il comand si eu..

Utilizator11567719605

acum 4 ani

Am folosit phallosan timp de 6 luni cate 8-10 ore pe zi. Dupa 3 ore devine dureros, nu e confortabil in ciuda reclamelor. Materialele sunt de p***a calitate si extrem de scumpe 264€. Intinzatoarele sunt mult mai ieftine dar mult mai dureroase. Erectia este mai puternica, posibil din cauza asta am castigat 1cm maxim. Acum fac sex mult mai des so aceeasi erectie puternica am. Penisul trebuie folosit des(la concluzia asta am ajuns). Regret banii aruncati degeaba 😥. Pastile nu va recomand. Afecteaza ficatul si nu obtii nimic. Alti bani aruncati degeaba. Am folosit si impreuna si degeaba.