am o problema

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Loredana Elena94753 cu 16 ani in urma.

salut
acum 6-7 ani am fost lovit in zona testiculelor . Inca si acum ma mai doare. Ca si cum nu ar fi de ajuns am mai fost lovit de inca 2 ori.
Crede-ti ca ar putea fi ceva serios?
DAca ma puteti ajuta
plspls

Raspunsuri (7)

Daniel15277165

acum 16 ani

Frate problema e cam grava. Vezi sa nu`ti fi dereglat functia gonadei si ma refer la ciclul spermatogenetic. Cel mai bine mergi la un doctor cat mai repede, pana nu e prea tarziu. Bafta

Emil120864

acum 15 ani

Principial trebuiai sa detensionezi testiculele imediat dupa lovitura. Aceasta n-o stiam nici eu, am gasit-o intr-o carte despre sex a lui Bebe Mihaescu. Macar pt data viitoare sa stii ce sa faci. Deocamdata du-te la doctor. good luck

dareTOknow

acum 15 ani

@ oggy: sa "detensionezi"? adica sa faci sex, sau?...

Emil120864

acum 15 ani

Nop, nu prin sex, nici vorba ... e un soc foarte puternic ... testiculele sunt ca niste plex-uri nervoase. Evident poti muri de la niste lovituri f puternice. E vorba de cartea "A face dragoste aproape perfect". Acolo la paginile 62-63 parca se mentioneaza detensionarea, care se face in principal prin lovirea cu calcaiul propriu a calcaielor persoanei cu problema in caz (si cat mai puternic). A doua varianta e sa iei in spate persoana (spate in spate) si sa o scuturi, respectivul trebuie sa-si tina picioarele cat mi relaxate. Este o tehnica preluata din artele martiale. good luck!

dareTOknow

acum 15 ani

multumesc pentru informatii! :-) niciodata nu stii cand pot fi folositoare... :-|

Emil120864

acum 15 ani

Cu placere. Daca vei cauta pe forum la alte kestii cu privire la sex, am dat o gramada de sfaturi. Esti singura persoana care insa mi-a multumit. Unele chestii sunt vitale si chiar nu le afli de oriunde. Se zice ca ignoranta duce la p***ae, asa cum somnul ratiunii naste monstri. Asta e. Cred ca ar fi cazul ca fiecare sa-si caute raspunsurile unde crede de cuviinta. Asa ca daca mai ai alte chestii legate de acest topic larg iti stau la dispozitie. Poate ma pricep :). good luck!

dareTOknow

acum 15 ani

:-) din pacate ai dreptate: cei 7 ani de acasa is dureros, uneori, de inexistenti in cazul multor persoane. in fine, noi sa fim sanatosi :-)
vis-a-vis de alte chestii legate de topic... daca nu te superi, maine, caci acum pic de oboseala. chiar am si maine o sa ma pun sa le astern virtual. multumesc inca o data si noapte buna! :-)