am 18 nai*

Disfunctii sexuale masculine

Postata de bogdan_bz16 cu 12 ani in urma.

Buna seara!!! Ma numesc Bogdan si n-am facut sex nici o data , .. .
as dori sa fac dar imi este rusine pt ca imi dau drumul foarte repede . ...
ce se intampla .. .???
un sfat ceva cine imi da si mie ?? va rog mult *
si cam cat d mare trb sa fie penisul*la 17-18 any cand e sculata?
dar cand nu e sculata*:)):P
va rog mult. ms. . . .

Raspunsuri (1)

Psiholog Alina Oltean

acum 12 ani

Buna Bogdan,

Pentru persoanele mai putin experimentate este ceva normal. Acelasi lucru se poate intampla si in cazul in care esti foarte atras de partenera sau nu ai mai facut sex de multa vreme. Eu zic deocamdata sa nu-ti faci griji. Dureaza putin pana incepi sa-ti cunosti corpul si sa-ti controlezi mai bine reactiile.
Mult mai important decat marimea, zic eu, este sa ai grija de partenera ta si sa va simtiti bine impreuna. Rusine nu are de ce sa-ti fie, e o situatie normala la inceput, iar partenera ar trebui sa fie intelegatoare. Poate ca ar fi extrem de important sa purtati o discutie inainte.
Iti doresc succes.