Ajutor

Disfunctii sexuale masculine

Postata de Doina4120539 cu 15 ani in urma.

Am 23 de ani si am si eu aceeasi problema. In timpul preludiului e totul ok, dar cand ne dezbracam si sa incepem actul sexual pierd erectia. Am incercat de 2 ori si am esuat. Ne excitam si degeaba, ne dezbracam si ramanem cu o durere de cap si o durere de testicule. E groaznic. MI`e rusine sa cer ajutorul la cei apropiati sau ei. Sunt 2 luni de cand suntem impreuna si n`am facut`o niciodata, mi`e frica sa nu o pierd si am sa o pierd daca mai continuui asa. Am o problema si sigur nu e de natura psihica ptr ca am incercat sa fiu odihnit si sa am incredere in mine dar cand il vad ca "moare" ma ia durerea de cap. Trebuie sa existe o rezolvare si ptr noi (dupa cum ati observat suntem mai multi), chiar daca nu e o clinica din orasul meu am sa plec unde trebuie nu`mi sa`mi spuna cineva unde si la ce doctor. Imi voi lua concediu si ma duc mi`am pastrat si niste bani ptr asta...

Raspunsuri (5)

Doina4120539

acum 15 ani

Am 23 de ani si am si eu aceeasi problema. In timpul preludiului e totul ok, dar cand ne dezbracam si sa incepem actul sexual pierd erectia. Am incercat de 2 ori si am esuat. Ne excitam si degeaba, ne dezbracam si ramanem cu o durere de cap si o durere de testicule. E groaznic. MI`e rusine sa cer ajutorul la cei apropiati sau ei. Sunt 2 luni de cand suntem impreuna si n`am facut`o niciodata, mi`e frica sa nu o pierd si am sa o pierd daca mai continuui asa. Am o problema si sigur nu e de natura psihica ptr ca am incercat sa fiu odihnit si sa am incredere in mine dar cand il vad ca "moare" ma ia durerea de cap. Trebuie sa existe o rezolvare si ptr noi (dupa cum ati observat suntem mai multi), chiar daca nu e o clinica din orasul meu am sa plec unde trebuie nu`mi sa`mi spuna cineva unde si la ce doctor. Imi voi lua concediu si ma duc mi`am pastrat si niste bani ptr asta...

nicoleta497

acum 15 ani

intra aici www.superpenis.ro si citeste,sunt mai multe informati in legatura cu problema ta..nici eu nu stiu daca e 100% adevarat,eu mi lam comandat...nu am porbleme sau asa,dar am spus ca mai bine sa incerc sa evit asemenea probleme...au zic sa incerci...si pana la urma urmei...nu ai nimic de pierdut.sper sa iti poti rezolva problema.

nicoleta497

acum 15 ani

nu este exact raspunsul la problema..dar poate te ajuta cu ceva ce vei citi.

zeus

acum 14 ani

am si io o problema de cva timp adica de mult timp nu mi se scoala dimineata cand ma trezesc si face si figuri cand sant cu partenera moare de multe ori ce pot sa am datim un rasp va multumesc

b3u

acum 14 ani

cred ca totushi sunt emotile... esti prea incordat, ai nervi, mai ai putin si o iei la bataie ! nu cred ca iti trebuie o clinica ! daca ai erecti bune cand te masturbezi atunci totul functioneaza ok :) fa-o sa te excite, sau excito tu, simtei respiratia, asculto kum geme... foloseste mainile si crede in ce faci ! pune suflet si pasiune ! elimina complexele ! incearca sa nu gandesti ! daca reusesti sa faci aceste lucruri ar trebui sa ai o erectie! dak nu... poate ai probleme cu circulatie sangelui, poate nu's destui hormonii ! mult succes !