Vaginismul

Disfunctii sexuale feminine

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

daca sunt virgina din punct de vedere vaginal si fac sex oral sau anal,imi poate afecta virginitatea vaginala?se poate ajunge la o dezvirginare?

Raspunsuri (10)

violeta6097418

acum 15 ani

Pai...se poate, daca - infierbantati de situatie, penisul sau altceva ajunge in vaginul tau. Altfel nu.

Dar... esti sigura ca vrei sex anal inainte de cel vaginal? Nu de alta, dar daca sexul vaginal ti se pare "prea mult" in acest moment, gandeste-te ca la cel anal:
- tre sa faci o clisma inainte, ca sa nu...amestecati lucrurile
- orificiul e mult mai stramt deact vaginul,in plus se dilata si se lubrifiaza mai greu, chiar daca esti excitata.
- exista pericolul unor fisuri anale, care, oricat de mici ar fi, pot constitui o problema medicala serioasa

Daca nu vreti si nu vreti sex vaginal, ar mai fi si varianta masturbarii reciproce, care va poate oferi chiar si un orgasme, fara prea mari complicatii. De aceea se mai numeste si "safe-sex".

Maria48

acum 15 ani

nu inteleg pt ce sa faci sex oral sau anal , cand mai sanatos si normal e sxul vaginal ce vrei sa dovedesti ca esti o virgina ?

Sophia

acum 15 ani

Nu stiu citi ani ai, dar ai grija ca poti sa faci o infectie facind sex anal.
Sfatul meu este ca nici un baiat nu tine cont dupa 18 ani sa mai fi virgina,mai bine fa sex normal.
Citeste despre cancerul la colon.

Cornelia Dana

acum 15 ani

ai mare grija inainte de contact anal sa fie lubrifiat bine dar credema ca nu ai sa simti nimic tu,el da dar nimic nu poate compara cu placerea vaginala,asa ca mai gindestete,eu cred ca e o p***ae o perversiune din partea lui,tie sar putea sati faca probleme!

tor

acum 15 ani

din moment ce nu se produce un contact sexual vaginal, totul ramane intact, si poti rasufla usurata ca inca mai esti virgina!
Anusul si cavitatea bucala( gura) nu au nimic in comun cu vaginul! deci, nu e cazul sa iti faci griji:)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sint slab.am 1.65 53.kg. si am 31 de ani.problema e ca nu pot sa ma ingras.sint tras l fata si asta ma deprima enorm

dareTOknow

acum 15 ani

n-are nici o treaba sexul anal si cel oral cu vaginul, numai sa ii pui la musiu o catare la penis, sa nu cumva sa rateze si atunci ati calcat pe bec...

Gogu Webber Cristian, ai nimerit cum nu se putea mai bine! :-)) pe de alta parte, imi pare rau pentru problema ta. eu te-as sfatui sa consulti un nutritionist. sanatate!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 48 ani -1,65 si 110 kg. ajutati-ma cu sfaturi sa pot slabi . am interventii chirurg la ambele gambe -fractura deschisa cu osteosinteza acum 9 ani si anul trecut mi s-a facut -histerectomie totala fibrom uterin si chist ovarian va multumesc

comentarii utilizatori

acum 14 ani

A MAI LUAT CINEVA PASTILE PENTRU SLABIT - ALLI- CARE SINT REACTIILE ADVERSE DACA CUNOASTETI? VA MULTUMESC

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am intrebat in toate farmaciile din Brasov, si nimeni nu a auzit de Alli! cum pot sa-l obtin?