Vaginism ?

Disfunctii sexuale feminine Ginecologie Sex si probleme sexuale

Postata de Ametist10 cu 4 ani in urma.

Buna ! Sunt intr-o relatie de lunga durata si ma confrunt cu incapabilitatea de a putea intretine un act sexual. Totul merge bine pana la penetrare. Intra cativa centimetrii, si aceia , cu durere iar dupa parca ceva blocheaza inaintarea . Durerea e foarte mare iar incercarile au fost multe . La momentul actual incep sa ma simt tot mai rau psihic..

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua. Pentru a putea primi un raspuns adecvat, va recomandam sa mergeti la un control medical.

Psih. Stefania Budacu

acum 4 ani

Buna ziua, probabil stiti ca manifestarea aceasta poate avea cauze psiho-emotionale. Va recomand psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Toate cele bune!

Utilizator11608155083

acum 3 ani

Bună, cum ai rezolvat problema?
Ma confrunt cu aceiași problemă, iar din ce m-am documentat ar putea fi vorba de vaginism.