Usturime ureter

Disfunctii sexuale feminine

Postata de MembruMobileApp150330210427351 cu 7 ani in urma.

Buna seara ! De 6 luni ma chinuie o problema care nu-mi mai da pace . Am 21 de ani . In urma cu 6 luni eu si logodnicul meu am renuntat la prezervativ deoarece ne doream un bebe. Dupa 2 saptamani au inceput usturimile la urinare si cand vezica e plina prezint usturimi si pe peretele de la intrarea in vagin spre ureterul vezical. Usturimile sunt inauntru , nu in vagin. Au urmat o serie de analize, repetate si iar repetate. Urocultura , sumar de urina si de secretie vaginala. Toate sterile. Totusi am urmat tratamente cu ovule , antibiotice pentru ca suspectam o eventuala infectie urinara chiar daca analizele erau bune. Unguiente Nidoflor si Lomexin , remedii naturiste cu ceai de merisor, apa beau 3 litri in fiecare zi. Urina e limpede. Vizite la urolog , ginecolog , unde mi-au confirmat ca totul e in regula. Eu totusi cred ca din cauza lubrifierii care de multe ori lipseste la mine, s-a produs ceva mecanic in interiorul ureterului si a meatului. Pur si simplu nu stiu unde sa ma mai duc si ce medicamente sa mai iau.

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 7 ani

Buna ziua, Maria. Am citit cu atentie ce ai scris, si inteleg ca ai eliminat cauzele de oridin fizic. Prima intrebare: ai mentionat ca lipseste lubrifierea - poti sa iti dai o explicatie pentru acest fapt? A fost asa mereu? Poate ar fi mai comod sa imi scrii la adresa de mail [email protected]
Sanatate si toate cele bune!

Utilizator11547671500

acum 5 ani

Te rog spune-mi daca ai găsit cauza acestor dureri.Am aceleași simptome ca tine si nu stiu ce sa mai fac.Te rog mult raspunde-mi.