urmarile depresiei

Disfunctii sexuale feminine

Postata de ana maria r cu 12 ani in urma.

buna ziua,in urma tratamentului pt depresie cu seroxat ,mi am pierdut apetitul sexual.din iulie numai iau pastile .sant bine si pshic si fizic.insa nu stiu ce se intimpla cu acest aspect.stiu ca e din cauza medicamentelor insa as vrea sa stiu cand si daca se revine la normal sau daca ar trebui sa fac ceva.multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna seara,

Va recomand sa vorbiti cu psihiatrul curant de acest aspect si sa vedeti ce va recomanda. Daca considera ca din punct de vedere medical seroxat-ul nu ar trebui sa mai aiba efecte secundare si acum (dupa ce au trecut cateva luni de la incetarea tratamentului) puteti apela la consiliere psihologica pentru a determina daca nu este si o cauza emotionala.