Tricomoniaza

Disfunctii sexuale feminine Tricomonaza

Postata de Kassandra baa cu 10 ani in urma.

Buna seara! Am 15 ani si mi.am inceput viata sexuala acum acum 2 luni . Acum o saptamana mi.au aparut niste scurgeri verzui urat mirositoare care peste cateva zile s.au transformat in scurgeri maronii. Imi puteti recomanda un tratament va rog? Problema este ca nu ma pot duce la ginecolog , deoarece nu vreau sa afle mama. Am cautat pe net la simptome si am gasit o boala numita tricomoniaza, dar am nevoie de un sfat si de aceea am apelat la acest site. Ma puteti ajuta?

Raspunsuri (5)

FreeStyle11

acum 10 ani

Poate sa fie vreo infectie.Mai bine te-ai duce la ginecolog, ca mama ta nu are de unde sa-si dea seama de faptul ca ai avut contact sexual, decat daca este o infectie prin transmitere sexuala.Decat sa se complice infectia mai bine i-ai spune sa te duca.Nu ai de ce sa te temi de mama ta ca nu ai facut nimic rau.Rau e sa lasi infectia sa se agraveze, asta daca e infectie, si nu ai de unde sa sti pana nu te duci la doctor.Mult noroc!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Din pacare, este nevoie de un examen al secretiei vaginale pentru a vedea exact tipul infectiei, tratamentul fiind tintit.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog.

petronela

acum 8 ani

Buna ziua, am si ő intrebare... se pot lua soha tipuri de ovule diferite in áfész seara?

petronela

acum 8 ani

Deci am viviflor si cu Tergynan ovule se pot lua in acelas timp? Va Multumesc!

Cristi

acum 8 ani

Pastile Metronidazol 400 pentru 7 zile daca nu se vindeca inseamna ca e tulpina si trebuie aceasta medicație tinidazol si cate un cățel de usturoi in vagin P e zi cateva ore incearca sa vezi uteru daca e afectat sau trimetemi foto si ex si interior mult noroc si daca vrei contacteazama pe [email protected]