Tratament .

Disfunctii sexuale feminine

Postata de mayb_e cu 11 ani in urma.

Buna.
Pentru cosurile care apar pe baza hormonala ce ar fi mai bine sa iau dintre : Tinctura Branca Ursului, Extract de mladite de zmeur sau Donavital?
Care are efect?

Raspunsuri (2)

Ramona

acum 11 ani

Cine ti-a recomandat aceste "remedii"?
Eu ma confrunt cu acneea de cel putin 14 ani, am schimbat nu stiu cati doctori, nu stiu cate tratamente care au efect pe o perioada determinata, dar cum renunt la pastile, cum apar cosurile.

mayb_e

acum 11 ani

Nu mi le-a recomandat nimeni ,am cautat informatii despre cosurile care apar pe baza hormonala si asa am gasit ,dar daca m-as fi dus la doctor sigur imi recomanda anticonceptionale, alte pastile si ce rezolvam? = mai multe probleme .Cand am incercat cu anticonceptionale mai mult rau mi-am facut din alte puncte de vedere . Ca oricum dupa ce imi treceau si renuntam la ele ,pariu ca apareau din nou ,Am cautat informatii pe net despre aceste remedii.
Normal ca nu m-am gandit sa iau pastile pentru ca ele nu trateaza cauza doar efectele .
Ce ai luat pana acuma si nu a mers si ce fel de acnee ai?