Secretie transparenta inainte de actul sexual

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Laurittta cu 9 ani in urma.

Buna! Am o simpla intrebare. Ca fata, daca nu am acea secretie din-naintea actului sexual, care are rol de lubrifiere, inseamna ca nu pot face copii? Aceasta chestie mi-a fost spusa de cineva, dar mi se pare cam ciudat. Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Psih. Cristina Nedea

acum 9 ani

Buna ziua!
Consultati un medic ginecolog. Acesta va poate da raspunsurile dorite.

Psih.Cristina NEDEA

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

secretia respectiva nu are legatura cu fertilitatea; puteti discuta cu un psihoterapeut pentru a vedea daca nu cumva absenta lubrefierii are cauze psiho-afective. daca doriti, ma puteti contacta la adresa [email protected]