Scurgeri maronii

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Silviamihaela cu 12 ani in urma.

In ziua in care trebuia sa''mi vina ciclul,in locul ciclului normal, am o scurgere maro inchis in cantitate foarte mica, aceasta dureaza de 4 zile fara niciun simptom de a''mi sosi ciclul. Sunt casatorita si nu folosesc anticonceptionale si nici prezervative. Ce imi puteti raspunde? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesar un examen ginecologic. scurgerile vaginale schimbate la culoare pot fi expresia unor inflamatii la nivel genital (vaginale, cervicale, endometriale). masuri de prevenire a unor infectii genitale sunt igiena corecta genitala si sexuala, evitarea traumatismelor colului uterin, tratamentul corect al infectiilor vulvo-vaginale.