Scurgere neobișnuită. Ce as putea avea?

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Utilizator11551704554 cu 5 ani in urma.

Buna Ziua..de doua luni încoace, înaintea menstruației timp de două săptămâni îmi vin niste scurgeri neobișnuite...de culoare neagra..uneori roșie...maro...alteori cremoasă și alteori gelatinoasa..lunaa trecută mi-a venit ciclu in data de 2 ...iar timp de 2 săptămâni am avut scurgeri dinalea...după mi-a venit ciclul normal doar că fără cheaguri ...era curat..luna aceasta iar mi-a venit scurgeri înainte cu doua săptămâni...am ciclu neregulat...am fost la ginecolog și mi-a zis că nu am nimic...și că e din cauza hormonilor...am o relație sexuală activă dar protejată...am 18 ani și nu este cazul de sarcina deoarece suntem extrem de atenți ...nu îmi doresc un copil...mă rog... Oare pot avea ceva sau ginecologul are dreptate? Sunt foarte îngrijorată.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966

Utilizator11551704554

acum 5 ani

Am fost la ginecolog și mi-a zis că nu am nimic...boala cu transmitere sexuala nu e cazul....întrețin relații cu iubitul meu de un an și ceva și ne si protejam