prolactina

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Ana roxana cu 12 ani in urma.

Buna ziua,nu stiam exact unde sa intru sa aflu daca rezultatul analizelor mele sunt bune am prolactina 26.04 ng/ml IAR INTERVALUL BIOLOGIC DE REFERINTA [5.18-26.53] si TSH 1.7414 qlU/ml iAR INTERVALUL BIOLOGIC DE REFERINTA [0.35-4.94] Este prolactina mare sau mica?ideea e k mie imi curge un lichid albicios din sani daca apas pe ei,altfel nu....nu ma dor si nu am luat anticonceptionale astept un raspuns pana voi vorbi cu medicul meu va rog frumos,multumesc!

Raspunsuri (4)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 12 ani

Ce varsta ai? In ce fel te deranjeaza aceasta secretie? Ce inconveniente are pt tine? In general femeile foarte senzuale pot avea asemenea secretie care nu reprezinta nimic problematic in sine.

Ana roxana

acum 12 ani

23 si 8 luni nu e vorba k ma deranjeaza deoarece nu curge daca nu apas eu p langa sfarcuri...am facut analize si ecografie si mi a zis doctora k nu am nimic k nu ar fi de la nim ic anume si k poate fi normala...voi face o reexaminare peste 6 luni.Multumesc pentru raspuns

Gabriela

acum 9 ani

este vorba de adenom hipofizar, ti-as recomanda sa te adresezi unui endocrinolog, si eu am astfel de secretii, si am fost diagnosticata cu adenom hipofizar.

Andrei

acum 12 ani

Nu sugereaza nimic patologic..se mai intampla.