probleme ginecologice

Disfunctii sexuale feminine

Postata de serena_Art cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Am 22 ani, am avut doar 2 parteneri sexuali, dintre care unul este si cel care imi este alaturi acum. In ciuda varstei fragede, am foarte multe probleme ginecologice. Totul a inceput de la o candidoza decoperita prin 2010 in urma primului control ginecologic si, o data cu candidoza, mi s-a descoperit si o rana pe col. Am tratat candida, dar a reaparut, am facut papanicolau pentru rana, nu a iesit nimic anormal. din 2010 incoace, am repetat papanicolau, nu iesea nimic deosebit, in afara de o inflamatie nespecifica. Micozele reapareau an de an, le tratam, faceam zeci de analize dupa tratament si nu mai aveam nimic. Astazi am fost iarasi la ginecolog, tot cu simptome de infectie, si mi-a spus ca am colul foarte inflamat, ca rana aceea pe care cica o am din nastere, este si mai inflamata, vaginul este micotic si acum am si ovare polichistice. Nu mai stiu ce sa mai fac...papanicolau iese bine, in ceea ce priveste rana. Acum au aparut ovarele polichistice, care la ultimul control, septembrie 2013, nu aveau absolut nimic. De unde atatea probleme si ce sa mai fac? Pentru mine sexul a ajuns o mizerie si un chin, pentru ca am dureri foarte mari, micoze in fiecare an, rana pe col si acum, si ovare polichistice si menstruatie intarziata. Ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (4)

lacrimioara 99

acum 10 ani

Multa sanatate :( !

serena_Art

acum 10 ani

Multumesc din suflet. Sper sa ma pot linisti si eu candva cu toate problemele astea...

Bianca

acum 10 ani

ai incercat tratamentul cu Candy clear 5? Toata familia a avut candida si ne-am tratat cu diverse produse aduse chiar din India.. insa simptomele treceau in perioada tratamentului. Terminam si iar reaparea. Te sfatuiesc sa iti achizitionezi acest tratament cu Candy pentru ca pe langa faptul ca elimina candida, dar elimina si toxinele din organism. Are in compozitie o cantitate mare de Zeolit care ajuta si la detoxifierea organismului.

Psih. Cristina Nedea

acum 10 ani

Mergi la Spitalul Militar din Bucuresti. Acolo o cauti pe d.na dr. Mariana Serban. Sanatate!