pot avea copii in urma acestei operatii??????

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Adriana Adryy cu 11 ani in urma.

am doua fibroame unu putin mai maricel nu atat de mare 1-2 cm iar altu foarte mic chisturi la ovare si uteru intors din nastere.am fost la un medic si acesta mia zis sa cer si o a doua parere pt ca s-ar putea sa am nevoie de operatie pt acele fibroame.in urma acelei operatii pot avea copii???????daca ma opereaza doar de primul fibrom care este de 1-2 cm si dupa un timp de la operatie imi creset si cel de al doilea fibrom si trebuie din nou sa ma operez pot avea copii cu 2 operatii pe uter pt ca acele fibroame din fericire mi sa zis ca le am pe uter nu in uter?????si ce este de facut daca nu pot avea copii in urma acestei operatii ca sa pot sa am copii pt ca imi doresc extraordinar de mult?????????:((((((((((( va rog frumos spunetimi :(((((((((((((

Raspunsuri (1)

krista30

acum 10 ani

De ce nu mergi la un dr ginecolog ca sa te lamureasca?Eu am avut in sarcina un fibrom de 5 cm si am nascut la 39 sapt un copil de 3500 perfect sanatos.Ce medic competent te trimite la un altul ,ca ai avea nevoie si de o alta parere?Tb sa mergi la un dr bun sa iti faca mai multe investigatii si sa te lamureasca