Poate sa ramana prietena mea insarcinata ?

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Luca69 cu 8 ani in urma.

Buna :)
Am facut sex neprotejat cu prietena mea de mai multe ori! Dupa primul contact sexual, dupa aproximativ o saptamana ia venit menstruatia!
Si trebuia sa-i vina luna asta! Si a intarzia o zi!
Posibil sa fi ramas insarcinata ?
P.s Sper sa ma intelegeti, si sa ma ajutati cu un sfat sau ce ar trebui sa facem in situatia asta!

Raspunsuri (2)

victoras

acum 8 ani

Draga LUCA69!!! Ati auzit vreunul din voi de metode contraceptive?Zua asa, nu inteleg de ce mai puneti intrebari ,de-a dreptul puerile,dupa....Informati-va inainte de...Nu te supara dar cred ca nu ti-a spus nimeni ,in termeni asa duri,CE TREBUIE SA FACETI INAINTE SI NU DUPA!!!!!

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua. Calendarul fertilitatii feminine este 10-10-10; adica, primele 10 zile din momentul ciclului menstrual nu sunt fertile (pentru siguranta, numarati 8 zile); tot nefertile sunt ultimile 10 zile, cele dinaintea perioadei menstruale. Fertile sunt zilele cuprinse intre cele doua perioade.