Nu stiu ce se intampla cu menstryatia

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Coryna1993 cu 10 ani in urma.

Buna seara , in urma cu un an am fost la medicul ginecolog la care mi s-a zis ca as avea o rana pe colul uterin , fiind fara copii sau sarcini doctorul mi-a recomandat sedinta crio , am fost sa consult o a 2 a parere si a fost total diferita , dintr-o data eram perfect sanatoasa, din anumite motive am continuat cu a 2 a parere ( despre primul doctor mi s-a zis prin multe discutii ca multe paciente au primit acelasi rezultat , ele fiind sanatoase) la al 2 -lea consult mi s-a zis ca am ovare polichistice si mi s-au prescris anticonceptionale, dupa 3 luni am refuzat sa le mai folosesc , constatand ca nu ajuta la absolut nimic. 3 luni a fost totul OK cu menstruatia , dupa aceea 5 luni a luat pauza , la recomandarea doctorului in urma altui consult mi s-au recomandat niste pastile ( nu stiu denumirea , concentrat de estrogen erau ) si dupa aprox 2-3 saptamani a venit menstruatia , dupa aceea o luna a venit singur la data care trebuia , iar acum ma confrunt cu aceeiasi problema , deja intarzie de aprox 2-3 saptamani. Nu stiu ce se poate intampla , inainte de prescriptia acelor anticonceptionale menstruatia mea era mereu la timp , lunar. Ce ar putea cauza acest lucru? Am fost la ginecologi de am innebunit , nu stiu ce sa mai fac. Precizez ca am 20 de ani si menstruatia a aparut prima data la 12 ani. Multumesc frumos.

Raspunsuri (1)

Coryna1993

acum 10 ani

Menstruatia * Si inca o intrebare , lipsa menstruatiei poate determina cresterea parului mai agresiv decat ar trebui? am observat ca mi-au aparut niste fire de par mai negre sub barbie iar pe fese la fel , sunt disperata , in aceste luni simt ca mi-am pierdut din feminitate odata cu aparitia firelor deranjante.