Nu mai am chef...... la varsta de 27 ani

Disfunctii sexuale feminine

Postata de alexp29 cu 13 ani in urma.

Am 27 ani , nu am nici o problema de sanatate, insa mi-a disparut apetitul sexual.Nu pot sa am cu nimeni nici o relatie, pentru ca in mintea mea si in sufletul meu inca exista cineva ( au trecut 7 - 8 luni de cand nu mai sunt cu acea persoana)si doar pe acea persoana o vreau si corpul meu deasemenea, este normal?

Raspunsuri (3)

Dan

acum 13 ani

esti "sora" de suferinta cu mine. Scrie-mi un email pe *** la yahoo si iti zic cum m-am lecuit eu de astfel de probleme legate de "foste" care nu se pot uita. Nici eu nu am crezut ca este o boala.

Psiholog Jeni Chiriac

acum 13 ani

Este firesc. Inca esti in perioada de "doliu" dupa pierderea unei relatii cu cineva, relatie in care ai investit mult emotional-afectiv.
Tine de acceptare, de intelegere, dar mai ales de iertare...un nou inceput poate fi o adevarata provocare cand teama de suferinta si cand ancorarea in trecut inca exista

loredana_p

acum 13 ani

trec chestiile astea, probabil timpul vinde cel mai bine, dar pentru apetit ia vital man