Nu am avut act sexual ,dar lipseste ciclu.

Disfunctii sexuale feminine

Postata de carter123eleonoravaslui cu 9 ani in urma.

Sunt virgina dar totusi aceasta luna nam avut ciclu,nu stiu de la ce e. Il am de trei ani,dar permanent este neregulat ,spunetimi va rog care e cauza lipsei ciclului menstrual?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Printre cauze se numara: chisturile ovariene, tulburarile hormonale, infectiile din sfera genitala, tulburarile metabolice, etc.
Este recomandat sa consultati medicul endocrinolog pentru evaluare si tratament adecvat.