Nevoia de a urina des

Disfunctii sexuale feminine

Postata de thelovelygirl12345 cu 12 ani in urma.

Buna ziua.
Deci,cu o zi inainte sa-mi vina ciclul am facut sex. Dar incepuse sa ma doara si nu am mai continuat. Abia dupa ce mi-a trecut ciclul a inceput sa ma usture si sa urinez mai des,dar foarte putin. De o saptamana tot urinez des,dar putin. Acum mi-a mai trecut,nu mai e chiar asa rau,dar as vrea sa stiu ce pot avea si ce tratament as putea lua. O prietena mai in varsta mi-a zis sa ma dau cu rivanol in zona genitala,si asa am si facut. Dar inca mai imi vine sa urinez si inca ma mai ustura dupa urinare.

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Posibil o anexita, cistita, infectie urinara. Recomand un consult ginecologic si unul urologic.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

de obicei cand exista aceste simptome (polakiurie cu disurie), exista o posibilitatea unei infectii urinare, iar tratamentul ar consta in administrarea unei cure de antibiotic, de aceea va recomand un consult urologic sau ginecologic/boli infectioase, deoarece acolo vi se pot prescrie aceste antibiotice in cunostinta de cauza.

va urez o zi buna

thelovelygirl12345

acum 12 ani

Va multumesc. Dar daca ma dau cu rivanol se intampla ceva?

mary

acum 12 ani

fata ai primit raspuns mai sus de la un medic, da-l incolo de rivanol.....tine cont de sfaturi si dute cu mama ta la dr ce e greu de inteles .

andreea

acum 8 ani

Buna ziua! Am 20 de ani si de aproximativ 1 săptămâna si ceva am senzatia de urinare si urinez foarte des fara a avea dureri,febra,usturime,etc.Am fost la spital la urgente unde mi s-au luat probe de urina si de sange si mi-au dat un tratament de 7 zile cu Ciprofloxacina,Ketonal,No-apa,Omez si Uricol.Precizez ca urmez tratamentul acesta de 3 zile si nu a apărut nicio ameliorare pana acum.In cat timp imi poate trece sau pot sa apară rezultate?Sa continui tratamentul sau sa merg iarasi la spital?