Miros neplacut

Disfunctii sexuale feminine Dezechilibrul pH-ului vaginal

Postata de GAZUCA27 cu 9 ani in urma.

Buna ziua!Am si eu o problema de aproape 2ani,miros neplacut de peste,in special in perioada ciclului Si a contactului sexual.Eu locuiesc in Londra am facut analize amanuntite la o clinica specializata mi sa spus ca ph e ff scazut,e o problema de dezechilibru la nivel vaginal,cel Putin asa am inteles eu,mi sa prescris niste antibiotice,le am luat,dar la o Luna a aparut iar problema.Am fost in Romania am facut analize amanuntite Si acolo mi sa prescribe ovule Si pliculete pt salaturi(tantrum rose)dar dupa tratament am facut o forma usoara de candida,Si prob a aparut iar😞Am 30 de ani Si de un an incer sa raman insarcinata dar din Ce am citit eu pe internet despre vaginita bacteriana ea este o cauza a inferilitati.Sincer numai stiu Ce sa fac Si am apelat la dumneavoastra in speranta ca voi gasi un remediu!Multumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

Buna ziua, GAZUCA27. In cazul ph-ului scazut, tratamentul nu trebuie sa se bazeze pe antibiotice, ci, in primul rand, pe schimbarea alimentatiei! Un regim adecvat gasesti, cu siguranta, pe internet. Daca doresti sa detaliem, ma poti contacta la [email protected]
Sanatate!