milligest

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Asta Myka cu 12 ani in urma.

Scad AC milligest libidoul?vi sa intamplat sa luati si apoi sa nu mai aveti chef de sex?

Raspunsuri (7)

Oana

acum 12 ani

Nu am luat niciodata medicamentul de care zici , dar am luat chestii similare pe baza de hormoni(cum ar fi anticonceptionalele) si cheful de sex a disparut complet.Totusi medicii spun ca exista o mare probabilitate sa iti dispara apetitul sexual datorita acestor "chestii " . Oricum , autosugestia face minuni , ti-o recomand!

Asta Myka

acum 12 ani

cheful dispare dar mai poti ajunge sa ai orgasm sau si el dispare?ms anticipat:)

ochi negri

acum 12 ani

N-are legatura cu orgasmul,dar si pentru ala ai nevoie de ceva energii...Da,ACpot diminua libidoul.

Oana

acum 12 ani

Ar trebui sa ii comunici partenerului tau ca tie ti-a cam disparut pofta in urma faptului ca iei acele medicamente, nu lasa asta sa iti distruga relatia.Eu , personal iti recomand un preludiu putin mai indelungat decat de obicei , si crede-ma , asta te poate ajuta sa ajungi la orgasm.(la mine a functionat ) .

Iuli

acum 12 ani

Toate anticonceptionalele dau scaderea libidoului. Daca doriti sa il pastrati, folositi prezervativul.

Psihosexolog clinician

acum 12 ani

Toate produsele care nu sunt notificate de Agentia Nationale a Medicamentului si/sau Institutul National IBA sunt contrafacute, toxice si daunatoare sanatatii dvs. Un control sexologic prealabil nu strica. Sanatate!

andreea

acum 12 ani

anticonceptionalele scad libidoul...asta mi se intampla si mie de cand am inceput sa iau si e chiar o situatue neplacute...dorinta sexuala zero...am inteles ca trebuiesc schimbate cu unele mai putin concetrate...trebuie sa vb cu medicul ginecolog