Mi-am pierdut pofta de a face dragoste/sex

Disfunctii sexuale feminine

Postata de AndreeaIuras cu 9 ani in urma.

Buna, problema mea a inceput de cateva luni si s-a accentuat din ce in ce mai tare, am 21 de ani, mi-am inceput viata sexuala la 16 ani, nu as putea spune ca am exagerat vreodata cu amorul, intrucat am avut relatii la distante si ne intalneam o data la 2 saptamani sau o data pe saptamana.. adica in weekend-uri. A fost totul ok pana acum un an cand am inceput o noua relatie cu actualul meu prieten... in primele 3-4 luni a fost frumos, aveam contacte aproape zilnic,dar de vreo 2-3 luni toata pasiunea mea s-a stins, nu ma mai simt atragatoare, frumoasa...inainte ma preocupau jocurile erotice, lenjeriile sexy... dar acum parca m-as fi plafonat.. nu mai chef sa fac sex sau dragoste... fizic ma atrage si ma simt bine in bratele lui... dar pana la actul sexual.. fac orice sa evit contactul...sau fac un efort si-i fac pe plac chiar daca nu simt mai nimic.... Ce pot face sa rezolv aceasta problema? Ma simt ingrozitor ca mi-am pierdut apetitul...

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 9 ani

Buna, Andreea!
Stai de vorba cu tine, asa cum ai sta de vorba cu o prietena care ti-ar povesti aceste stari - pe care le ai tu... Raspunsul e in tine, cu siguranta tu stii cauza trairilor tale. Poate te ajuta metoda intrebarii " De ce?" - adica, dupa fiecare raspuns pe care il gasesti, intreaba-te: "De ce?"; vei ajunge la un rezultat...

Toto

acum 2 ani

Numai amcef de sex