menstruatia

Disfunctii sexuale feminine

Postata de zuzzu cu 10 ani in urma.

Buna!! Acum cateva lunii mi-am inceput viata sexuala dar nu e una foarte activa. E normal ca dupa aceasta, cantitate de menstruatie sa scada??? Exista posibilitatea de sarcina? Mentionez ca atunci cand mia venit ciclul am avut aceleasi ca de obicei ca in fiecare luna....

Raspunsuri (1)

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 10 ani

Modificarile menstruale (cantitate, durata, periodicitate) pot avea foarte multe cauze. Exista situatii in care la debutul unei sarcini pot exista sangerari care simuleaza menstruatia. Cel mai bun sfat este sa mergi la un consult la ginecolog.