mensruatie

Disfunctii sexuale feminine

Postata de nikole19 cu 13 ani in urma.

buna ziua, am si eu problema,de 2 luni imi vine ciclu doar 2 zile,nu fac sex decat protejat,o singura data am facut fara prezervativ dar nu e ejaculat in mine,nu am nici un fel de simptom ca as fi gravida,eu sunt plecata din tara si nu stiu ce sa fac, se poate sa am ceva?astept un raspuns urgent,va multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Fa-ti un test de sarcina ca sa fii sigura si mergi la un medic endocrinolog pentru control.

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Nicole, multe femei au un ciclu redus, atat cantitativ sau ca durata. Doua zile se inscrie in limite normale.
Se gasesc in comert numeroase tipuri de teste de sarcina, asta ca sa te convingi daca esti insarcinata sau nu. Atata tp cat ai ciclu chiar daca e redus si nu ai alte complicatii, fii linistita.