Lubrefierea insuficienta a vaginului

Disfunctii sexuale feminine

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

pentru lubrefiere excesiva in timpul actului sexual, ce se recomanda?

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Claudia,
Glandele Bartholin sunt responsabile de cantitatea secretiei vaginale din timpul actului sexual, deci responsabile de lubrifiere. Aceste glande au functie secretorie si se afla la intrarea in vagin. O lubrifiere excesiva in timpul actului sexual nu ar trebui sa aiba conotatii negative. Daca insa lubrifierea excesiva iti produce diconfort, jena, te impiedica sa te concentrezi asupra actului sexual, atunci trebuie sa te adresezi unui medic ginecolog sau psihoterapeut.
Numai bine!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

salut. in urma actului sexual am o fisura vaginala va rog sa ma ajutati ca urmare sunt proaspata mamica de 3 luni desi cusatura sa prins destul de bine nu stiu ce sa fac ce ma sfatuiti.