leucocite marite vsv anexita

Disfunctii sexuale feminine

Postata de simplu_eu cu 12 ani in urma.

buna,numele meu este andreea,am 24 de ani si o mica problema si nedumerire,acum cateva zile m-a durut destul de rau rinichiul stang si am fost in miez de noapte la spital,acolo bineinteles ca mi-a facut un calmant si mi-a luat o poba de urina si de sange,am stat sa ast rezultatul iar cand a venit,primul instinct al doctorului de garda a fost sa ma interneze pentru ca aveam leucocitele 16.000 in corp,am refuzat internarea si mi-a dat niste antibiotice pt anexita,el precizand ca asta ar fi cauza infectiei mele,tin sa mentionez ca am luat zinnat si cistone,amandoua antibiotice,acum ast sa imi iasa urmat proba de urina ca sa se vada ce am de fapt,pe mine m-a ingrijorat reactia care a avut-o medicul cand a vazut valoarea asa ridicata a acelor leucocite,eu am cautat pe net si nu m-am lamurit total cum sta treaba,daca a mai trecut cineva prin asta sau are cunostinta mi-ar fi de mare ajutor,macar m-as linisti pana ar veni rez analizelor,va multumesc!!!

Raspunsuri (4)

eva40

acum 12 ani

Daca ai leucocitele marite ai o infectie.Clar.Ce fel de infectie?Nu e clar.
Presupuneri pot fi multiple dar raman presupuneri.
Cred ca trebuie sa te analizezi singura.Cum sunt dintii tai?Daca faci des rosu''n gat sau alte forme de viroze.Daca ai scaun regulat.Daca esti alergica.
Daca esti consumatoare de ciorbe,carne,spanac,kiwi...ai oxalati sau urati si elimini prin urina,uneori cu dureri.Esti iritata.Este simplu.
Astept raspunsul tau

Catalina

acum 11 ani

buna, si eu am azi am aflat ca am leucocite peste 16000 si dureri foarte mari de burta, cele mai mari in capul pieptului si partea dreapta. doctorul suspecteaza o apendicita. :( analizele tale ce au scos la iveala pana la urma? multumesc

ana

acum 11 ani

si eu am leucocitele marite si mi sa spus ca probabil pot avea limbrici

mary

acum 10 ani

si eu am leucocitele7300 si dureri de burta ingrozitoare si am o saptamana de cand am menstruatie si nu se mai opreste curge ca apa la rubinet am fost la doctor iau antibiotic dar mie frica sa nu am ceva mai grav decat o infectie.astept un raspuns va multumesc