Intrebare

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Ralu.Raluca cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
As avea o intrebare, sper ca ma puteti ajuta cu un sfat. Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala de curand( ac***a un singur contact pana acum-cu prietenul meu pentru care a fost, de asemenea, prima experienta; a folosit prezervativ). Odata cu venirea menstruatiei pe luna aceasta a aparut si o usoara mancarime in zona intima si ma intreb daca ar putea avea o legatura..
multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Atata timp cat ati folosit prezervativul nu ar trebui sa fie probleme. Folositi prezervativul la fiecare contact sexual inca de la inceputul sau si nu veti avea probleme. Eu va felicit!
Cat despre problema ta, dupa ce iti trece menstruatia, spala-te cateva zile in loc de sapun cu apa in care ai dizolvat o lingurita de bicarbonat de sodiu (il gasesti la farmacie, e 5 lei plicul cred). Vezi daca asa iti este mai bine. Iar pentru toaleta intima, foloseste Lactacyd. Este cel mai bun din cate stiu.

Ralu.Raluca

acum 13 ani

multumesc mult pentru raspuns, chiar ma intrebam daca nu ar putea sa fie inclusiv ceva de la folositul excesiv al sapunului/gelului de dus(am tendinta asta, fac cel putin 2-3 dusuri pe zi)..

Iuli

acum 13 ani

2-3 dusuri pe zi??????? DE CE? Unul ajunge! Este mult prea mult! Risti sa dezechilibrezi complet flora bacteriana vaginala. De asemenea, spalarea in zona genitala se face NUMAI in exterior, in nici un caz in interior. Renunta la a te spala atat de des mai ales iarna, cand nu transpiri excesiv si presupun ca nu depui un efort fizic deosebit in fiecare zi.

costela

acum 13 ani

domnul doctor am o problema nu am mai antretinut relati sexuale cu prietenul me de 3 luni si am observat ca mam unflat unpik jos an nauntru e vro problema

John Doe

acum 13 ani

Domnule doctor cand un barbat poate sa aiba orgasm doar intr`o singura pozitie ... si aceea fiind pe spate si TREBUIE sa`mi contractez muschii de la picioare....e ceva in neregula ? sau e factorul psihologic.
Multumesc