Intarziere menstruatie, test negativ

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Alyssa2401 cu 11 ani in urma.

Buna Ziua. Am si eu o intrebare. Mi-a intarziat menstruatia cam 10 zile pana acum, precizez ca luna trecuta mi-a venit la 26 de zile. Acum 2 saptamani si jumatate am avut contact sexual, insa a avut loc doar o penetrare neprotejata, imediat dupa am folosit prezervativul si ejacularea a avut loc afara, in prezervativ. Am facut un test de sarcina exact dupa 14 zile de la contact, care era negativ. Sanii sunt sensibili la atingere. De ce imi intarzie? Va multumesc.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista numeroase cauze care pot duce la intarzierea menstruatiei , in afara sarcinei, cum ar fi: stresul, afectiuni inflamatorii pelvine ( anexita, endometrita, etc), afectiuni metabolice, tulburari hormonale, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

MembruMobileApp1516741697

acum 6 ani

Buna ziua, ma scuzati ca va deranjez, ma numesc Andreea , saptamana trecuta am avut contact cu prietenul meu, menstruatia mi-a venit pe 15 decembrie , iar luna aceasta pana in prezent nu mi-a venit,am facut si dupa-amiaza un test de sarcina(barza) si a iesit negativ. Nu am nici un fel de simptome nici greturi,varsaturi,nici sa poftesc,nici sanii tari... stiti cumva despre ce este vorba, este cumva vreo dereglare? Tinand cont ca am si probleme cu rinichii. Multumesc frumos si ma scuzati pentru deranj.

georgiana

acum 10 ani

buna ziua! eu de regula am un CM neregulat, intarzie si 3 4 luni, in ianuarie am fost la medic ginecolog si mi-a dat niste tablete dupa care mi-a venit, dupa CM am avut sex neprotejat de 3 sau 4 ori. acum imi intarzie deja de 2 saptamani CM, ma dor sanii si ovarele foarte tare, dar am facut 2 teste ambele fiind negative. As mai putea totusi sa sper la o sarcina, aceasta fiind foarte dorita?

Mirela

acum 7 luni

Si mie mia intarziat eu am 16 zile de întârzie și mendtruatia tot nici un semn nu îmi da