Infectie urinara sau bacterie?

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Utilizator11571623585 cu 4 ani in urma.

Buna dimineata! Ma confrunt cu o problema care nu imi da pace. Totul a inceput intr-o dimineata cand m-am trezit si m-am dus la baie. Am urinat si a inceput usturimea si disconfirtul, ajunsesem sa merg la baie din 10 in 10 minute pentru nimic, doar sa simt usturimea si mai puternica.In prima faza, am luat o postila de no-spa si uractiv forte, efectul lor a durat doar 1h, dupa care farmacista m-a dat TAVANIC pe care l-am luat 7 zile, una pe zi. Dupa 2 zile de la tratament, usturimea a reaparut, nu la fel de insuportabila.Dupa o saptamana am ales sa imi fac niste analize de urina (urocultura, biochimie si sediment) urocultura mi-a iesit bine, la fel si biochimia, in schimb, la sediment mi s-a depistat mucusul ca fiind prezent. Usturimea inca este prezenta, dar suportabila. Ce inseamna acel mucus si ce as putea sa fac? Specific si faptul ca am o scurgere uneori fara miros, dar neplacuta fizic. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/infectii-urinare-frecventei-afla-cauzele-si-cum-le-poti-evita_15917