Ginecologie

Disfunctii sexuale feminine

Postata de cryss_rea cu 12 ani in urma.

Am o problema cu o scurgere permanenta si urat mirositoare care este din ce in ce mai jenanta.Nu am efectuat pana acum nici un consult ginecologic,de rusine mai mult.De ceva timp dupa ciclu la 1 saptamana, 2 apar mici sangerari.Ce ar trebui sa fac?Care ar putea fi cauza?

Raspunsuri (5)

evelina

acum 12 ani

poate fi o rana pe col care sangereaza ,ar fi bn sa dai rusinea deoparte si sa te duci la un medic .Daca esti din bucucresti iti pot recomanda pe cineva super bun ai sa fi multumita pe deplin .Este femeie si eu am nascut cu ea si e o tipa painea lui Dumnezeu ,lucreaza si in spital si la policlinica si are si cabinet particular.Dar nu sta asa mai ales cu secretia urat mirositoare.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Secretiile vaginale cu modificari ale culorii, mirosului, consistentei pot fi semnele unei infectii cu Chlamydia trachomatis, Trichomonas vaginalis sau o infectie gonococica.
va sfatuiesc sa apelati la un medic ginecolog pentru efectuarea unor investigatii suplimentare (citologie cervico-vaginala, test babes-papanicolau) si sa va indice tratamentul corespunzator.

anica

acum 12 ani

si eu am secretii vaginale, albicioase, lichidul subtire. problema este mirosul ingrozitor pe care nici eu nu il suport. chiar daca ma spal acum la 5- 10 minute mirosul il simt iar. Daca ma intimidez sau ceva de genul acesta simt mirosul si mai tare, parca ar mirosi a hoit( ma scuzati dar asa simt) imi e penibil sa merg la un medic . ce tratament as putea face?

cryss_rea

acum 12 ani

problema este ca nu am intretinut contact sexual pana acum.

Iuli

acum 12 ani

Anica, Cryss: pana nu mergeti la medic, nu va veti rezolva problema. Ganditi-va doar ca bolile ginecologice netratate pot duce la infertilitate! Poate o sa vreti un copil intr-o zi, sau macar sa fiti sanatoase. Daca voi nu va ingrijiti, sa stiti ca nimeni nu o sa o faca in locul vostru.