folicul chistic ovarian 13 mm

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Laura_70 cu 10 ani in urma.

Buna seara, am 44 de ani si in urma unor analize acum doi ani m I s a spus ca sunt la premenopauza,ciclu neregulat,uter fibromatos si un chist la ovarul drept de 13 mm. As I dori sa stiu daca se poate trata medicamentos si ce urmari poate avea,cum este mai bine,operatie sau tratament medicamentos. Va multumesc

Raspunsuri (4)

Psih. Stefania Budacu

acum 10 ani

Din experienta unei foarte bune prietene, va recomand tratament cu: extract de mladite de zmeur si extract de coacaz negru, conform prospectului lor.

Laura_70

acum 10 ani

Multumesc mult pt raspuns!

mona

acum 9 ani

Buna, eu va recomand tratament naturist, care va poate ajuta sa aveti menstruatie in continuare si va rezolva si chistul, ptr. mai multe detalii va las adr. de email [email protected]. sanatate multa.

Laura_70

acum 9 ani

va multumesc ,deja am inceput sa urmez un tratament medicamentos,timp de 3 luni,am deja o luna de tratament,cu orgametril si flamexin,la indicatia med ginecolog.Am sa vad ce rezultatele obtinute si I functie de asta,merg si pe tratament naturist,va multumesc din suflet pt raspuns. Va doresc o zi frumoasa.