e vorba de anorgasmie

Disfunctii sexuale feminine

Postata de alir cu 12 ani in urma.

buna ziua. nu pot avea orgasm cand fac dragoste cu prietenul meu. simt placere dar nu pot sa ating orgasmul. am si mici dureri la inceputul actului dar pot trece usor peste ele ca intervine placerea care nu e maxima dar exista. din ce cauza nu pot atinge orgasmul?multumesc

Raspunsuri (3)

snickeritza

acum 12 ani

depinde ce asteptari ai si ce anume crezi ca e orgasmul...

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

situatia dvs poate avea atat cauze organice (dispareunia-durerea din timpul actului sexual poate fi semn al unei infectii genitale-vulvovaginita etc), cat si cauze psihogene (stress, oboseala). un psihosexolog va poate lamuri in aceasta privinta.

cristian

acum 11 ani

schimba prietenul!