dureri menstruale

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Ralu.Raluca cu 13 ani in urma.

In cazur unor dureri menstruale foarte puternice, ce este de facut?Algocalminul/Nurofenul nu ajuta, puteti recomanda alt analgezic?

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 13 ani

Trebuie sa gasesti cauza. Daca nici la Algo nu cedeaza... Ai facut recent ecografie, analize hormonale, ai fost la un endocrinolog?
Eu recomand supozitor cu Movalis. Vezi daca te ajuta.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

ela47

acum 13 ani

si eu am dureri menstruale foarte puternice, in ultimul timp doar ketonalul ma ajuta.Acum cateva zile am fost la medicul ginecolog tocmai pt aceste dureri care erau prea insuportabile.Am aflat k am un chist de 3 cm si acum iau anticonceptionle.Cel mai bine este sa te duci la un medic si sa aflii de ce ai durerile astea asa puternice.Multa sanatate!

Medic Epuran

acum 13 ani

Încercaţi No-spa, Ketonal, Aulin sau Movalis.

adina

acum 13 ani

mie mi-a mers foarte bine cu o schema de tratament cu produse naturiste.Eram intr-o situatie disperata,facusem un control, stiam ca nu am probleme de sanatate dar in primele doua zile eram terminata de durere.Poti obtine informatii la 0786.104.927 Cu tratamentul pe care l-am urmat din a doua luna de tratament durerile s-au diminuat considerabil si nu am mai avut nevoie de analgezice.

Ralu.Raluca

acum 13 ani

am incercat mai toate remediile naturiste care mi-au fost recomandate si nu au prea ajutat la nimic.voi merge cat de curand la un control, presupun ca poate fi un chist sau ceva...multumesc mult de sfaturi

mdmandor

acum 13 ani

incearca no-spa . si eu patesc la fel atunci cand nu functioneaza nimic imi pun o sticla cu apa calduta pe burta incearca poate iti e bun si tie. mai stiu pe cineva foloseste supozitoare eu zic sa intrebi si farmacistul ce ar fi mai bn

mihaela

acum 9 ani

utilizeaza pt durerile puternice menstruale 2-3 pastile pe zi de Ketonal Retard. Mare atentie acestea au un continut f puternic si sa ai grija sa nu depasesti doza