Dureri la inceputul actului sexual?

Disfunctii sexuale feminine

Postata de Utilizator11530644842 cu 5 ani in urma.

Buna! De ceva vreme am probleme in intretinerea relatiilor intime. Mereu cand se incepe actul in sine am dureri pana partenerul meu reuseste sa introduca tot penisul si sa faca cateva miscari de du-te vino. Dupa ce reuseste sa introduca penisul si sa faca 2-3 miscari nu mai am dureri. Nu inteleg de ce se intampla asta... pana acum nu am patit... de lubrifiat sunt foarte bine lubrifiata. Am luat niste ovule 3 zile si dupa cand am incercat nu m-a mai durut. A doua zi cand am incercat din nou au aparut durerile. Help

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-feminine/durerea-ce-apare-in-timpul-contactului-sexual-dispareunia_1173

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! In primul rand, trebuie sa fiti lubrifiata cand are loc actul sexual propriu-zis. Asta inseamna preludiu si stimulare. Va recomand, pentru linistea dumneavoastra, sa faceti un control si la ginecologie!
Sanatate!