Dureri in timpul actului sexual

Disfunctii sexuale feminine

Postata de diana bercaru cu 12 ani in urma.

Locuiesc impreuna de trei ani cu iubitul meu,inainte faceam sex de 2 ori pe zi, dar de o jumatate de an nu mai simt nici o dorinta de a face sex, nu stiu ce inseamna orgasm pentru ca nu am avut si de cate ori fac dragoste fara sa simt nevoie ca sa il fac pe el sa se simta bine, ma doare foarte tare incat ma rog seara sa nu vrea sa facem, ma eschivez cat de mult pot eu dar el vrea in fiecare zi, de doua ori pe zi si a inceput sa se simta schimbari in relatie. As vrea sa stiu de ce nu simt nevoia si de ce amdureri atat de mari.Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

situatia dvs poate avea atat cauze organice (dispareunia-durerea din timpul actului sexual poate fi semn al unei infectii genitale-vulvovaginita etc), cat si cauze psihogene (stress, oboseala). un psihosexolog va poate lamuri in aceasta privinta.