Dureri in momentul orgasmului

Disfunctii sexuale feminine

Postata de myxdia cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
Uneori atunci cand am orgasm , apar niste dureri care dispar destul de repede.Durerile sunt destul de accentuate si incep in partea abdominala si uneori se lasa inspre spate. V-as ruga daca se poate sa ma lamuriti in aceasta problema!As dori sa stiu daca este ceva grav si ce este de facut!
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Curiosus.

acum 13 ani

Sa fii calm si gandeste.Ia o aspiria!

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

Nu am inteles nimic.

PsihoSex

acum 13 ani

Du-te si fa de urgenta o ecografie abdominala - ai putea avea ceva... care sa fie in dezvoltare, si, de la contractiile care apar in timpul orgasmului sa te doara!... Indiferent cat de putin sau de mult sunt disconfortante durerile acelea, mai bine sa faci o ecografie "degeaba" decat sa ignori, si sa te trezesti mai taziu cu cine stie ce crescut prin tine!, si care, cu cat e mai tarziu depistat, e mai greu de tratat!...