disfunctii sexuale feminine!

Disfunctii sexuale feminine

Postata de dafff67 cu 13 ani in urma.

sufar de candidoza vaginala si infectie urinara ,,,,, nu pot sa am reletii sexuale normale cu sotul meu .... nu ajung niciodata la orgasm !sufar si de depresie si anxietate .........nu ma pot concentra in timpul actului sexual ! am dureri ,arsuri si mictiuni dese!!!!!
ce e de facut ca sa ajung la orgasm!
iau si medicamente pentru depresie!

Raspunsuri (9)

yma

acum 13 ani

Nu stiu ce mai astepti,du-te la medic urgent,rezolva-ti candidoza si infectia urinara,vezi ce faci cu depresia siabia apoi gindeste-te la orgasme!

dafff67

acum 13 ani

m-am saturat de cate ori am fost la doctor pt candidoza vaginala !ma duc mereu ,iau numeroase tratamente si degeaba ! deja am candida recurenta!

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

dafff67

acum 13 ani

VA MULTUMESC PT RASPUNS ! VOI MERGE!!! DAR PENTRU CANDIDA CE TREBUIE FACUT?? EXISTA INJECTII ? CE TRATAMENTE AR TREBUIE SA FAC??
AM LUAT DESTULE A
ANTIBIOTICE!

dana

acum 13 ani

Poate chiar de la antibiotice ai facut candida.

yma

acum 13 ani

Tocmai,nu mai lua antibiotice.CANESTEN 6 zile,FLUCOVIM150mg 1 pe saptamina(3).Dar mai du-te la un medic,altul.

dafff67

acum 13 ani

multumesc pt raspuns fetelor !

Psih. Delia Aldescu

acum 13 ani

Pentru ca sa existe placere sexuala trebuie eliminati toti factorii stresori, incepand de la cei care induc inconfort fizic si pana la cei care incomodeaza psihic.
Este interesant de verificat daca toti acesti factori perturbatori, unii care rezista si la tratament (candida) nu se mentin pentru a impiedica placerea sexuala. La fel de interesant mi se pare tot tabloul simptomatic - de la candidoza si infectie urinara pana la depresie si anxietate. Este ca un ciorchine de strugure care treptat tinde sa se imbogateasca cu inca cateva boabe.
Recomandarea mea ca si a celor care au mai scris aici: trateaza aceste simptome sau boli pentru ca sa poti avea orgasm prin relatii sexuale normale.

vlad tepes

acum 13 ani

Unul din cele mai bune tratemente pentru candida este folosirea intensa a ... iaurtului simplu, fara nimic altceva. Incercati, si vedeti rezultatul. Mergeti aici, si vedeti o gramada de informatii pe tema asta. Nu mai luati medicamente, care fac mai rau.
http://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4GZAZ_enUS322US323&q=folosirea+iaurtului+contra+candidei
Daca nu puteti click direct, copiati si puneti-o sus la adresa. Daca nici asa nu merge, folositi www.google.com
si scrieti "folosirea iaurtului contra candidei". Succes!