Discomfort cauzat de flatulenta vaginala

Disfunctii sexuale feminine

Postata de lallitta cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am 25 de ani si de curand am inceput sa fac gimnastica, dar sunt putin stanjenita pentru ca in urma anumitor exercitii (cele care presupun ridicarea bazinului si a picioarelor in pozitie verticala, cu sustinerea mingiei de pilates) elimin cu zgomot aer din vagin...Am citit in mai multe locuri ca asta se datoreaza slabirii muschilor vaginali si ca se poate preveni prin exercitii kegel. Credeti ca as putea rezolva astfel problema sau ar mai bine sa evit acel gen de pozitii, fiind vorba de o predispozitie fiziologice?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Suna ciudat dar poate ar fi bine sa va intrebati antrenoarea. Sunt sigura ca s-a mai confruntat cu asa ceva, probabil chiar ea, si stie daca si ce se poate face.